444 78 46

Su arıtma cihazı

Arıtılmamış Su Kullanarak Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın

Su arıtma cihazı, insan tüketimine ya da endüstriyel kullanıma yetecek kadar saf olan içme suyunu üretmek için kirletici maddelerin ve kimyasalların ham sudan uzaklaştıran son teknoloji cihazlardır.

Su arıtma cihazı tarafından arıtma işlemi sırasında çıkarılan maddeler, parazitler (Giardia veya Cryptosporidium gibi), bakteri, yosun, virüs, mantar, mineraller (Kurşun, Bakır gibi toksik metaller dahil) genel olarak insanlar tarafından veya endüstriyel atıklar nedeniyle kirletici maddelerdir.

Çoğu madde tehlikeli olmasa da, kalite standartlarına bağlı olarak suyun kokusunu, tadını ve görünümünü iyileştirmek için su bileşenlerinden çıkarılır. Bu işlem en iyi su arıtma cihazı kullanarak yapılır, sizin, ailenizin ve çalışanlarınızın sağlıklı su içmenizi sağlar.

Dağıtım sisteminde yeniden kirlenme riskini azaltmak için, arıtma sürecinin sonunda kasıtlı olarak az miktarda dezenfektan suyun içinde kalır. Bütün bileşenlerinden arındırılan bir su insan vücudu için de bir fayda sağlamaz.

Su Arıtma Sadece Evsel Arıtmadan Mı İbarettir?

Su arıtma işlemi aslında kaynaktan başlar ve evinizin veya işletmenizin içinde devam eder. Birçok köy ve kasabada halen yeraltı suyu kullanan aile ve işletmeler de bulunmaktadır. Her ne kadar içilebilir raporu alınsa da, bu işlem sık sık yapılmadığı için tehlikeye sürekli açıktır.

Yüzey suyu kaynakları, olağandışı türlerin veya mikrobik / hastalık yol açan kirleticilerin seviyesi için dikkatle izlenmelidir. Suya sadece bakmak suretiyle içilip içilmeyeceğine karar vermek mümkün değildir. Bu yüzden şebeke suyu yanında yer altı suları ve yüzey sularını kullanan aileler ve işletmeler için su arıtma cihazı ile arıtma sağlamak önem kazanmaktadır.

Geleneksel Yöntemlerle Su Arıtma Yeterli Değildir

Bir suyun temiz olması ve mikroplarından arınması için su kaynatma işlemi uygulanabilir. Bu o kadar da kötü bir yöntem değildir. Ancak suyun içinde olan tahlil edilmeden öğrenilemeyecek kimyasalları yok etmeyecektir. Bu yüzden kaynatma veya evsel diğer arıtma yöntemleri gibi basit prosedürler, bilinmeyen bir kaynaktan gelen suyun arıtılması için yeterli değildir. Geleneksel yöntemler yerine su arıtma cihazı kullanarak sağlığınız için gereksiz risklere girmemeniz önerilir.

Su arıtma cihazı nasıl çalışır?

Son teknoloji ters osmoz su artıma cihazı adı üzerinde ters osmoz teknolojisini kullanarak çalışmaktadır. Günümüzde su arıtma için en etkili ve en iyi metod ters osmoz prensibi ile çalışan su artıma cihazları'nı kullanmaktır. Suyunuzun zararlı kimyasal ve fiziksel bileşik ve elementlerden arındırılmış olmasına bu yöntemle emin olursunuz.
Aşağıdaki neden ters osmoz şemasında görüldüğü gibi, su arıtma cihazında bulunan ters osmoz membran filtrenin gözenekleri 0.0001 mikron büyüklüğüdedir. Bu büyüklük saf suyun geçebileceği ve zaralı nitelendirebileceğimiz diğer organizma ve kimyasalların geçemeyeceği büyüklüktedir.
Basın altında bu filtreden geçmeye zorlanan su şekilde göründüğü gibi arıtılmış olarak elde edilir.
Su arıtma cihazı nasıl çalışır?
Conax premium su arıtma cihazı
Conax favori plus su arıtma cihazı
Conax elit su arıtma cihazı
© Copyright Conax Su Arıtma Sistemleri 2017